W dzisiejszych czasach ludzie codziennie dokonują wyborów, jest tak również wówczas, gdy odchodzi nasz bliski.

Tradycyjny pochówek jest najczęściej wybieranym, jednak to się zmienia, rodziny z coraz większą świadomością decydują się na spopielenie, czyli kremację. Po skremowaniu prochy zmarłego umieszczane są w wybranej przez rodzinę urnie i złożone w kolumbarium – specjalnie przygotowanej ścianie z niszami urnowymi, stanowiącej miejsce pochówku na cmentarzu.

Zmarłych kremuje się w nielakierowanych trumnach z drewna, bez okuć.
Spód trumny najczęściej podbity jest płótnem naturalnym, ale niektóre modele trumien kremacyjnych posiadają atłasowe wykończenia wnętrz.

Zapewniamy rodzinie osoby zmarłej uczestnictwo niewielkiej ceremonii, przed dokonaniem kremacji.

Całość obrządku kremacyjnego w Centrum Pogrzebowe A. Szmurło odbywa się dyskretnie, w atmosferze szacunku oraz pełnego zrozumienia okoliczności.

Jakie wsparcie otrzymacie dzięki współpracy z Domem Pogrzebowym Szmurło?

  • merytoryczne – objaśnimy wszystkie kwestie związane z formalnościami, kremacją
  • doświadczenie – kompleksowa organizacja pogrzebu we wszystkich obrządkach religijnych oraz ceremoniach świeckich

Dysponujemy profesjonalnym piecem kremacyjnym z systemem schładzania prochów i mechanizmem, który umożliwia bezpieczne przekazanie urny rodzinie.

W swojej pracy kładziemy ogromny nacisk na komfort bliskich, którym przyszło żegnać zmarłego, dzięki temu rodzina i przyjaciele mogą przeżywać żałobę nie martwiąc się o całość kwestii organizacyjnych.

urna kamienna na prochy jest jedną z najpopularniejszych

Rodzaje urn krematoryjnych:

Dosyć popularne są urny metalowe, trwałe i estetyczne. Ich cena jest dostępna na każdą kieszeń. Bardziej kosztowne są urny z mosiądzu, wybierane ze względu na walory antykorozyjne i wygląd. Można na nich wykonać pamiątkowy grawer.

Mniej popularne, ale wciąż obecne na rynku są urny kamienne, jednak najczęściej wybierane przez rodziny są urny z drewna dębowego lub sosnowego, w tradycyjnych kształtach lub nowocześniejszych, jak sekretarzyki czy maleńkie trumny. Urny kompozytowe natomiast są mieszanką różnego rodzaju kamieni.

O wyborze decydują wyłącznie najbliżsi, my jedynie dajemy wybór.