Kremacja zwłok należy do najstarszych obrządków pogrzebowych. Współcześnie, staje się coraz bardziej powszechna, albowiem jest zgodna z wiarą kościoła katolickiego, bezpieczna dla ludzi i środowiska, bardziej ekonomiczna w stosunku do tradycyjnego pochówku.

Jak przebiega proces kremacji?

Spopielenie zwłok przebiega w specjalnie do tego przygotowanym, nowoczesnym piecu, który wyposażony jest w system schładzania prochów. Odbywa się za sprawą gorącego powietrza, w temperaturze 800 – 1200 stopni. Polega ona na bezdymnym i bezzapachowym spopieleniu ciała. Cały proces kremacji trwa średnio 2- 3 godziny.

Więcej o kremacji przeczytasz w artykule Kremacja zwłok w nowoczesnym krematorium

urna z prochami po kremacjiNasi pracownicy zatroszczą się o całą organizację, zaoferują odpowiednią urnę, przeprowadzą przez wszystkie niezbędne formalności, wesprą i pomogą przetrwać ten trudny czas pochówku. Jedyną powinnością, jaką rodzina zmarłego powinna wykonać to wypełnienie zezwolenia na kremację oraz dostarczenie skróconego odpisu aktu zgonu z Urzędu Stanu Cywilnego.

Pracujemy dyskretnie, jesteśmy dla Państwa, dlatego zachęcamy do zwracania się z każdym pytaniem, prośbą, wątpliwościami.

Wybór naszego Centrum Pogrzebowego to gwarancja organizacji pochówku bez względu na przekonania religijne. Szanując poglądy i uczucia bliskich dokładamy starań, by atmosfera dnia pożegnania bliskiej Państwu osoby pozostała w pamięci jako wzruszający moment odejścia.

Wiele rodzin nam zaufało.

Po szczegółowe informacje zapraszamy do kontaktu.