W Centrum Pogrzebowym A.Szmurło organizację poczęstunku dla rodziny i przyjaciół traktujemy z równą powagą, co samą uroczystość pogrzebową, dlatego tylu klientów poleca nasze usługi innym, w Białymstoku i okolicach.

W chwilach tak trudnych, jak pogrzeb nie ma miejsca na planowanie i samodzielność. Najlepszym rozwiązaniem jest współpraca z naszym Domem Pogrzebowym i powierzenie organizacji stypy. Będziecie mieli Państwo pewność, że wszystko przeprowadzone zostanie w sposób profesjonalny, z dbałością o każdy szczegół.

Jak organizujemy stypy?

Dysponujemy dwiema salami, jedną klimatyzowaną restauracyjną, która pomieści osiemdziesiąt osób oraz mniejszą, kameralną przystosowaną do obsługi trzydziestu osób. Dogodny dojazd z wielu punktów miasta, przestronny parking to niewątpliwe atuty naszych lokali, które usytuowane są w Karakulach przy ul. Kościelnej 3, w sąsiedztwie nowego cmentarza miejskiego.

W zależności od potrzeb i oczekiwań przygotowujemy gustowne menu, oferując smaczne dania serwowane przez fachową obsługę kelnerską.

Czas pobytu jest również elastyczny, w żaden sposób nie narzucamy limitu, wszystko zależy od wcześniejszych ustaleń z rodziną.

Oferujemy również obsługę logistyczną. To kwestia pomijana podczas pogrzebu, a przecież w takim mieście jak Białystok, zarówno miejscowi jak i przyjezdni uczestnicy uroczystości mogą mieć kłopot z dotarciem na czas pod wskazany adres. Tu przychodzą z pomocą nasi pracownicy. Warto nam zaufać także w tej materii.

Więcej informacji znajdziesz na stronie centrum-pogrzebowe.pl

Zleć organizację stypy Centrum Pogrzebowemu Szmurło

Centrum Pogrzebowe Szmurło o organizacji stypy

Organizacja stypy dla żałobników należy do tradycji. Współcześnie, część rodzin zaprasza najbliższych do własnych domostw, jednak zdecydowana większość organizuje poczęstunek w lokalu. Nie ma wówczas problemu z gotowaniem, serwowaniem potraw, sprzątaniem. Można się w tym czasie oddać duchowemu przeżywaniu, wspominaniu, rozmowom.

W dawnych czasach stypę urządzano wojownikom lub wodzom. W różnym miejscach na świecie stypę organizuje się w domach pogrzebowych przed pogrzebem zmarłego. Trumna znajduje się wówczas w tym samym pomieszczeniu co uczestnicy ceremonii i poczęstunek w formie bufetu. W USA oraz Kanadzie stypę nazywa się „the viewing”, czyli „oglądaniem”. Jest to powszechny rytuał społeczny.

Uczta pogrzebowa czy też konsolacja jest formą ugoszczenia uczestników pogrzebu, którzy przyjechali z daleka połączona z możliwością spędzenia kilku chwil razem, wśród rodziny, złożenia kondolencji.

Śmierć bliskich jest zawsze trudnym wydarzeniem, pracownicy naszego Centrum zadbają o każdy etap uroczystości pogrzebowej, wesprą doświadczeniem, wyręczą w organizacji stypy.